Sorular - Cevaplar

Merak Ettikleriniz

Cansın Özgür İmplant Uygulamaları

Facebook'ta Paylaş

İmplantların Çeşitleri Nelerdir?

İmplant diş tedavisi uygulaması bulunuşundan itibaren çeşit çeşit implantlar üretilmiştir. İmplant çeşitleri artık şekil itibariyle birbirine çok benzer bir hal almıştır. İmplantların genel olarak birbirinden ayrıldığı nokta implantların titanyum yüzeylerinde olan yüzey özelliklerinde yaratılan farklılıklardan gelmektedir. İmplantların yüzey özellikleri ne kadar gelişmiş olursa kemik ile implant yüzeyi arasındaki tutunum da o kadar iyi olmaktadır. Bu biz hekimlerin implant seçimlerindeki düşüncelerini etkilemektedir.İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İmplant diş tedavisinin avantajları nelerdir?

İmplant diş tedavisinin avantajları nelerdir?

İmplant diş tedavisinin avantajları tahmin edildiğinden de fazladır. İmplant diş tedavisine alternatif olan tedaviler genelde çevre dişlere, kemiklere ve yumuşak dokulara dolaylı olarak veya direkt olarak zarar vermektedir. İmplant, bulunduğu alana tam biyouyumluluk göstererek, çevre dokulara hiç zarar vermemektedir. Bu da hem çevre dokuların, hem de implantın ömrünü uzatmaktadır. Diğer bir yandan implant tedavisine alternatif olan bir çok tedavi ortamda ağız kokusuna sebep olmaktadır. İmplant, yapı olarak dişlerimizle tam uyuma sahiptir ve koku oluşturmaz.

Bütün dişlerin eksik olduğu durumlarda, tam protez uygulamalarının yerine implant planlandığında, tam protezlerin aksine implant destekli protez, ağızda sabit olarak hizmet vermektedir. Sonuç olarak implant, alternatiflerine göre çok ama çok avantajlı bir tedavidir.

Sitede bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgiler hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı koyması yerine geçmez.

Web Tasarım Renkli Kare